Blog

Pipet Uçları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pipet uçları, laboratuvarlar tarafından sıklıkla uygulanan sıvı taşıma ve sıvı aktarma işlemleri için otomatik pipetlerin ucuna takılan tek kullanımlık tamamlayıcı bir üründür.  Özel uygulamalara ve pipetlere uyacak şekilde seçilebilecek çeşitli şekil ve hacimler vardır. Pipet ucu, incelenen numune ile doğrudan temas edecekleri için deney sonuçlarını ciddi şekilde etkileyebilir. Deneyin her aşaması arasında kullanılmış uçların atılması, aşamalar arası kontaminasyonu önlemeye yardımcı olur.

Kırgen Pipet Uçları Özellikleri

Kırgen pipet uçları FDA onaylı son derece şeffaf polipropilenden yapılmıştır. Özel malzemeler kullanan pipet uçları çok pürüzsüz bir forma sahiptir. Kullanımdan sonra pürüzsüz iç duvar yapısı sayesinde sıvı aktarımı tam anlamıyla sağlanır. Özellikle PCR laboratuvarları, genetik laboratuvarları tarafından yapılan testlerde kullanılan pipet uçlarının DNAse, RNase ve Pyrogen içermemesi oldukça önemlidir.Kırgen pipet uçları ambalajı açılmadığı süre boyunca steril kutusunda bu özellikleri sağlamaktadır. Üretilen pipet uçlarıhacimden %1’den daha az sapma ile sıvı iletimi garanti etmektedir. Diğer pipet uçlarının ekonomik bir alternatifi olarak, kimyasal reaktifler yüksek mukavemetli, şeffaf polipropilenden yapılmıştır. Farklı markaların mikropipetleri ile tam uyumludur. Mikropipet şaftına sızıntı riski yoktur.

Pipet Ucu Seçimi

Doğru pipeti seçmek ve doğru pipeti kullanmak, analiz öncesi hataları ortadan kaldırmak için çok önemlidir. Araştırmanın doğasına göre pipetin pek çok işlevi olabilmektedir. Analistlerin mükemmel sonuçlara ulaşması için doğru pipet ve doğru pipet ucun kombinasyonunu yakalaması gerekir.

Kullanmış olduğunuz veya kullanacağınız otomatik pipet her ne marka olursa olsun firmamız ile iletişime geçerek en uygun pipet ucunu temin edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *